Kullanım Koşulları

EvdePismis.Com Kullanım Koşulları

EvdePismis.Com, evden çalışarak ek gelir elde etmek isteyen ev hanımları ile günümüz dünyasında yaşantısı ev ile iş arasına sıkıştığı için ev yemeği yapma ve yemeyi özleyen herkesin faydalanması amacını taşıyarak kurulmuş bir oluşumdur. Bu oluşumun aksamadan ve yapısal anlamda bozulmadan işlerliğini koruması için bütün üyelerimizin uymakla yükümlü olduğu genel site kullanım kurallarımız aşağıdaki gibidir.

Hepinize hayırlı alışverişler diliyoruz

Afiyetle…

 

Üyelik

 1. Com’un sunduğu hizmetlerden faydalanmak için sisteme üye olmanız gerekmektedir. EvdePismis.Com’a üye olmak ücretsizdir.
 2. Üyelik işlemi sırasında sizlerden istenen bilgileri tam ve doğru olarak girmelisiniz. Aksi taktirde telefon doğrulaması ve alışveriş işlemleri sırasında sorun yaşanabilmekte ve üyeliğiniz iptal edilebilmektedir.
 3. Üye’lerimiz EvdePismis.Com’da satışa sunulan yemeklerden satın alabilir, diledikleri aşçı ile iletişime geçerek siparişlerini şekillendirebilirler.
 4. Tüm Üyelerimiz istedikleri takdirde kendi mutfaklarını oluşturabilirler. Bunun için Mutfak detaylarının belirlenip, Aşçı üye olarak başvurulması gerekir. EvdePismis.Com tarafından onaylanan tüm mutfaklar yayına alınır. Mutfağı onaylanan üye, Aşçı Üye olarak sisteme katılmış olur.
 5. Com’da Mutfak açmak evden yemek yapan tüm üyelerimiz için ücretsizdir. İşletme sahipleri, Mutfak açmak ve yemeklerini sergilemek için ücretli üyelik paketlerimizden birisini alarak sisteme Profesyonel Üye olarak katılmalıdır.
 6. Site Kullanım Kuralları’na aykırı hareket eden Üye’lerimizin üyelikleri, EvdePismis.Com Kullanıcı sözleşmesinin ilgili maddelerine istinaden askıya alınabilir veya iptal edilebilir.
 7. Aşçı üyeler diledikleri zaman mutfaklarını silerek üyeliklerini iptal edebilirler.
 8. Her Üye’nin kendi profil sayfası bulunur. Buradan iletişim bilgilerinizi ve profil resminizi güncelleyebilir, kendinizle ilgili (ilgilendiğiniz ürünler, hizmet tipleri, sunduklarınız vs.) kısa açıklama girebilirsiniz.
 9. Her Aşçı Üye’nin bir mutfak sayfası bulunmaktadır. Bu sayfada mutfağınız ile ilgili tanıtım yazısı, yemeklerinizde ve sayfanızda görüntülenecek –profil fotoğrafınız haricinde- bir dükkan resmi bulundurabilir, dilediğiniz zaman değiştirebilirsiniz.

 

 

İlan Verme

 1. Sitemize Aşçı üye olarak katılan tüm üyelerimizin ücretsiz olarak 100 adet yemek ilanı verme hakkı bulunur. Bu ilanlar kendi mutfak profillerinde ve kendi belirttikleri şartlar ile sergilenir.
 2. EvdePismis.Com’da satış yapmak isteyen işletmeler ve Profesyonel aşçılar 6 aylık veya 1 Yıllık Profesyonel üyelik pakedi satın alarak diledikleri kadar ilanı ücret ödemeden verme hakkına sahip olurlar.
 3. Kaydedilen ilanlar EvdePismis.Com tarafından kurallara uygunluğu kontrol edilip onaylandıktan sonra yayına alınır.
 4. Yayına alınan ilanlar daha sonradan düzenlenebilir, yeni resimler ekleyebilirsiniz. İlanların düzenlenmesi sırasında da aşağıda yer alan ilan verme kurallarına uyulması zorunludur. İlan kurallarına uyulmadığı tespit edilen girişler silinir.

 

İlan Verme Kuralları

 1. Genel İlan Kuralları

  • Her ilanda sadece 1 yemeğinize yer verebilirsiniz. İlan içeriğinde birden fazla hizmet ve yemek duyurusu olması durumunda ilanınız yayından kaldırılacaktır.
  • Bir yemeğe birden fazla seçenek eklenebilir. Örneğin bir el açması börek için, peynirli, kıymalı, ıspanaklı, patatesli vs. seçenekler belirleyebilir, her birisi için ayrı fiyat tanımlamasında bulunabilirsiniz.
  • İlan içeriğinde yemekle birlikte ücretsiz olarak verilecek garnitür, ekmek, içecek ve yardımcı yemeklerin tanıtımını yapabilirsiniz.
  • İlan içerikleri genel ahlak kurallarına uygun olmalıdır.

 

 1. Yemeğin Adı

  • Yemeğin adını yazarken Her Kelimeye Büyük Harfle başlayın ama yemeğin tamamını büyük veya küçük harflerle yazmamaya özen gösterin.
  • Yemeğin varsa bilinen veya geleneksel adı tercih edin.
  • Abartılı tanımlardan ve sıfat kullanımından kaçının (Dünyanın En Güzel Böreği, En Lezzetli Dolma, Ayşe Abla’nın Mantısı gibi)

 

 1. İlan Fotoğrafı

  • Yemek giriş ekranında soldaki kutucuğun üzerindeki
  • Fotoğraf ilanda belirtilen yemeğe ait olmalıdır.
  • İlanlarınızda kendi çektiğiniz fotoğrafları kullanmanız zorunludur.
  • İnternetten yada başka kaynaklardan edinilmiş, gerçeği yansıtmayan veya aşırı bulanık-karanlık fotoğraflar ilanınızın yayınlanmasına engel olacaktır.
  • Fotoğraf boyutlarının 1200×800 piksel ve 1Mb’tan büyük olmamasına özen gösterin.

 

 1. Yemek Detayları

  • Kategori: Yemeğiniz için uygun olan kategoriyi işaretleyin.
  • Etiketler: Yemeğinizin adı dışında bulunmasını istediğiniz en fazla 4 kelime veya kelime grubunu virgül ile ayırarak girebilir yada boş bırakabilirsiniz.
  • Satış Fiyatı: Yemeğinizin Porsiyon Fiyatını girmeniz gerekiyor. Kavanoz, tepsi veya tencere bazında yaptığınız yemeklerin birim fiyatını da girebilirsiniz. Böyle bir durumda fiyatınızın tepsi fiyatımı yoksa porsiyon fiyatı mı olduğunu açıklamada belirtin.
  • İndirimli Fiyatı: Yemeklerinizde dönem dönem indirim uygulamak isterseniz, indirimli fiyatı buraya yazın.
  • Stok: Sisteme girdiğiniz tüm yemekler varsayılan olarak “Stokta var” şeklinde görünür. Eğer yemeğin sipariş verilmesini istemiyorsanız “0” yazabilirsiniz.
  • İçindekiler: Yemeğin içindeki malzemeleri girin
  • Sipariş Süresi: Yemeği teslim etmek için ihtiyacınız olan zamanı seçin. Süre 24 saatten fazla ise “Sorunuz” seçeneğini işaretlemelisiniz.
  • Servis Tipi: 3 Seçenekten sizin için uygun olanı seçiniz.
  • Servis Bölgesi: Burada bulunduğunuz ili seçmelisiniz.
  • Özellikler: Yemeğinizin birden çok varyasyonu var ise ‘+’ işaretini tıklayarak ‘Adı’ yazan yere ‘Seçenekler’ yazarak Seçenekleri virgül (,) ile ayırmak sureti ile girin. (Örneğin: Kıymalı, Patatesli, Peynirli)7
  • Çeşitler: Yemeğiniz onaylandıktan sonra Özellikler bölümünde belirttiğiniz seçenekler burada tek tek tanımlanacaktır. Yine ‘+’ işaretine tıklayarak varyasyonları seçip hepsi için stok ve fiyat tanımlaması yapabilirsiniz.
  • Açıklama Kutusu: Buraya yemeğinizi tanıtıcı metni yazın. Diğer bilgi kutucuklarında belirtmediğiniz detayları buraya girebilir, müşterilerinize çekici bilgiler sunabilirsiniz. Dilerseniz yemeğin tarifini bizimle paylaşıp linkini buraya da koyabilirsiniz.